Kodėl „Valentinas vienas“ pristatomas kaip lietuvių filmas, jei yra nukopijuotas?

1/12

TV antena

2013-02-24 17:59

Kodėl „Valentinas vienas“ pristatomas kaip lietuvių filmas, jei yra nukopijuotas?

Teksto dydis:

Ar lietuviai įsimylėjėliai patys negali apsispręsti, ką reikia daryti lovoje? Toks klausimas kyla pažiūrėjus komediją „Valentinas vienas“, kurios kūrėjai rėmėsi Kanadoje 2007 m. sukurtu filmu. Kodėl Lietuvos žiūrovams ši juosta buvo pateikiama kaip originali, jei idėja, vaizdai ir dialogai tiesiog paimti iš kito filmo?

Jeigu prieš šešerius metus Kanados filmų kūrėjai nebūtų sugalvoję ir išleidę į ekranus daug diskusijų sukėlusios kino juostos „Young People Fucking“ (Lietuviška versija vadinosi „Viskas apie seksą“. — Red.), Lietuvos žiūrovai, išvydę naują lietuvių filmą „Valentinas vienas“, būtų buvę tikrai nustebinti — ir mes galime sukurti šį tą originalaus. Galbūt net parduoti savo produkciją užsienyje.

Tačiau jau po pirmų komedijos „Valentinas vienas“ kadrų žiūrovą, besidomintį kino menu, turėjo ištikti šokas — tai aš jau mačiau ir net girdėjau.

„TV antenos“ žurnalistų prispausti prie sienos filmo „Valentinas vienas“ kūrėjai pripažino, kad prieš pradėdami filmuotis lietuvių aktoriai įdėmiai išstudijavo 2007 metais statytą Kanados juostą „Young People Fucking“, kurioje penkios jaunuolių poros mylisi, eksperimentuoja, dalijasi seksualine patirtimi.

Režisieriaus Donato Ulvydo (jo kūrybinėje biografijoje jau yra vienas perdirbinys — „Tadas Blinda. Pradžia“) filme tokių porų yra ne penkios, o keturios. Tad juosta faktiškai mažai kuo skiriasi nuo kanadiečių Aarono Abramso bei Martino Gero filmo „Young People Fucking“.

Žaidimai miegamajame

Komediją „Valentinas vienas“ teko žiūrėti Valentino dieną sausakimšoje sostinės kino teatro salėje, kur susiglaudusios meiliai burkuojančios porelės krizendamos stebėjo ekrane besimylinčias keturias poras. Girdėjosi net šnabždant: „Pagaliau ir mes apie meilę sukūrėme šį tą įdomaus, intriguojamo.“

„Nuobodi pora“, „Geriausi draugai“, „Ex pora“ ir „Nakties nuotykis“ — taip pavadinti šie veikėjai. Filmas kunkuliuoja gyvenimiškais jausmais ir pikantiškomis scenomis, vykstančiomis keturiuose miegamuosiuose.

Viename iš jų kūniško pasitenkinimo trokštanti Gabijos Ryškuvienės Raselė sekso eksperimentams įkalbinėja savo apsnūdusį vyrą Virgį (Giedrius Savickas). Kitame žavi gundytoja (aktorė Agnė Grudytė) bando pasimylėti su Manto Jankavičiaus herojumi.

Į Justės Zinkevičiūtės herojės namus prisibeldžia vienos nakties nuotykiui pasirengęs Leonardo Pobedonoscevo įkūnijamas lovelasas. Na, o ketvirtuose geismui pasiduoda Dariaus Gumausko ir Vaidos Butytės herojų porelė.

Visus veikėjus vienija viengungis ginekologas Valentinas, kurį vaidina Vytautas Šapranauskas.

Kankinantis meilės trūkumas, besibučiuojančios porelės ir Valentino diena jam kelia pyktį. O kur dar šventinės radijo laidos vedėjai (didžėjai Mindaugas Stasiulis ir Aistis Mickevičius), lyg tyčia mėginantys pašiepti tokius kaip jis, nespėjusius rasti žmogaus, kurį galėtų pabučiuoti ir apkabinti.

Kodėl toks filmas pateiktas kaip originalus, o, pasirodo, buvo paprasčiausiai nukopijuotas? Negi mes esame tokie bejėgiai, kad negalime patys sugalvoti ir suvaidinti meilės scenų?

Ir ką pasakyti žiūrovams, kurie šiuo filmu džiaugėsi kaip kino menininkų laimėjimu? Gal grąžinti pinigus už bilietus? Juk jie paprasčiausiai buvo apgauti.

Scenarijų rado Argentinoje

Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas tvirtina, kad Lietuvoje scenarijų paprasčiausiai nėra — jų niekas nekuria. O jeigu nekuria, vadinasi, galima savintis kitų idėjas.

„Kadangi Lietuvoje nėra išplėtotos kino pramonės, nėra ir scenarijų paklausos. O jei nėra paklausos, nėra ir pasiūlos. Spintose gal ir dūla keli baisių lietuviškų dramų scenarijai, bet jų niekam nereikia.

Kūrėjai nenori rašyti scenarijų tam, kad krautų juos į stalčių, tikėdamiesi, jog gal kada nors kas nors panorės ką nors sukurti.

Užsakyti parašyti scenarijų taip pat rizikinga, nes šioje srityje nėra nei patirties, nei specialistų. Susidaro uždaras ratas“, — skundėsi prodiuseris.

Paklaustas apie jo ir kanadiečių filmo panašumus, Ž.Naujokas neslėpė, kad jie rėmėsi svetimo filmo scenarijumi, kuris į rankas pateko atsitiktinai.

„Sumanėme sukurti lengvą, paprastą, linksmą filmą, bet neturėjome jokio scenarijaus.

Užsienio šalyse filmai labai dažnai perdirbami, — pasakojo Ž.Naujokas. — Praėjusių metų gruodį Argentinoje, Buenos Airėse, susipažinau su vienu Čilės prodiuseriu.

Išsikalbėjome. Jis papasakojo, kad buvo sukūręs filmo pagal kanadiečių scenaristų kūrinį perdirbinį ispanų kalba.

Pasižiūrėjau jo ispanišką variantą, vėliau kanadietišką versiją ir nusprendžiau, kad jį galima pritaikyti ir Lietuvai.

Kreipiausi į Kanados prodiuserius ir įsigijau šį scenarijų. Kūrinį pritaikėme savo žiūrovams.“

Lietuviškosios versijos autoriai D. Ulvydas ir Jonas Banys bei režisieriai D. Ulvydas, Edita Kabaraitė, Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius „TV antenai“ drąsiai teigė sukūrę lietuvišką filmą — net geresnį ir įdomesnį už originalą.

Užteko nedidelio biudžeto

Filmo biudžetas — 300 tūkst. litų. „Jeigu būtų kuriama daugiau tokių filmų, atsirastų ir scenaristų, — mano Ž. Naujokas. — Mes tikrai neniekiname savo kūrėjų, tiesiog lietuviškų filmų scenarijų kol kas nėra, todėl tenka žvalgytis aplinkui.“

Kodėl buvo pasirinktas erotinės komedijos žanro filmas?

„Esu tokių juostų kaip „Amerikietiškas pyragas“ gerbėjas. Man patinka drąsesni filmai.

Ne saldžios romantinės komedijos apie meilę seilę, bet filmai, kuriuose kapstoma giliau, — sakė prodiuseris. — Svarbu, kad tai buvo komedija, kurioje atvirai nagrinėjami vyro ir moters santykiai.“

Žiūrėjo kanadietišką versiją

Į erotinius eksperimentus su savo heroje leidusis aktorė Gabija Ryškuvienė (40 m.) teigia vaidinusi kitaip nei jos kolegos kanadiečiai filme „Young People Fucking“.

— Ar žinojote, kad scenarijus yra kanadietiškas?

— Taip, mes tai žinojome, bet skaitėme jau lietuvišką versiją.

— Ar jums teko matyti pagal tą patį scenarijų sukurtą kanadiečių filmą?

— Kanadiečių versiją žiūrėjome kartu su kolega Giedriumi Savicku ir režisieriumi Simonu Aškelavičiumi. Man buvo įdomu, kaip visa tai atrodo. Filme viskas vaizdingiau nei scenarijuje.

— Ar jūsų filmas nors kiek skiriasi nuo kanadietiškojo?

— Mes aptarėme, kas tame filme netinka mūsų mąstymui, kas mums priimtina, o kas — ne.

Mums pasirodė, kad netinka kanadiečių vaidybos maniera. Kūrybos laisvę turėjo ne tik režisieriai, bet ir mes, aktoriai. Tad kiekvienas savo novelę kūrė savaip ir įnešė šį tą savito.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

TV antena

Aktorė J. Zinkevičiūtė iš erotinio filmo – į detektyvinį serialą „Kriminalistai“

Jau sekmadienį LNK pradės rodyti naujos kokybės detektyvinį serialą „Kriminalistai“, kuriame vieną pagrindinių vaidmenų kuria jauna aktorė Justė Zinkevičiūtė, ką tik matyta kino filmo „Valentinas vienas“ erotiniuose epizoduose.

Veidai ir vardai

N. Nekrašiūtės gyvenimą pakeitė pažintis su krišnaistais

„Indija – mūsų širdyje“, – paslaptingai apie pasikeitusį gyvenimo būdą užsiminė žinoma dainininkė ir aktorė Neringa Nekrašiūtė (26 m.). Nors Neringa dar nebuvo nukeliavusi į Indiją, su sutuoktiniu Gintautu (46 m.) ir pernai prieš Kalėdas gimusiu sūnumi Mohanu gyvena pagal vedų kultūrą. „Mohano vardas, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „patraukliausias“. Sūnaus vardas susijęs su mūsų šeimos gyvenimo būdu“, – tikino N. Nekrašiūtė.

Veidai ir vardai

V. Šapranausko išpažintis apie darbą televizijoje ir asmeninį gyvenimą

Kai TV3 laidų vedėja Jurgita Jurkutė pareiškė paliekanti televiziją, imta spėlioti, su kuo aktorius Vytautas Šapranauskas (54 m.) ves artėjančius „Chorų karus“. Ir apskritai — ar jį dar išvysime ekrane. „TV antenai“ pavyko iš Šapro išgauti tiesų atsakymą. Į sutartą susitikimą vienoje iš sostinės picerijų aktorius nevėluoja. Ir visiškai neatrodo nei „susireikšminęs“, nei „pasikėlęs“ — tokių epitetų sulaukia dažnas televizijos laidų vedėjas. Aktorių pažinusi besišypsanti padavėja pasižada nesupykti, jei jis nieko neužsisakys. „Tikrai nieko nenoriu. O nuo kavos man jau bloga“, — tarsteli jis, nužvelgęs šurmuliuojančią pietautojų salę. Pagąsdinu, kad pokalbis trumpas nebus — pasklidę daugybė gandų gandelių, pakibę klausimų be atsakymų, kalbų, apkalbų. Bandysime sudėlioti taškus.

Veidai ir vardai

N. Nekrašiūtės naujagimis dar būdamas pilve tapo aktoriumi

Dainininkė ir aktorė Neringa Nekrašiūtė (26 m.) išpildė vieną savo svajonių - įsiamžino kino juostoje būdama nėščia. Antradienį išskirtinei publikai pristatytame filme „Valentinas vienas“ jai atiteko nėščiosios vaidmuo. Tiesa, dirbtinio pilvo Neringai nereikėjo - filmuodamasi ji laukėsi septintą mėnesį. Tai - filmo režisieriaus Donato Ulvydo sumanymas.

Veidai ir vardai

Pramogų pasaulio atstovai stebėjo V. Šapranausko meilės nuotykių paieškas

Kol kino mėgėjai skaičiuoja paskutines dienas iki vasario 8-osios, pramogų ir verslo pasaulio atstovai mėgaujasi išankstine, specialiai jiems, surengta naujo lietuviško filmo „Valentinas vienas“ premjera. Antradienio vakarą kultinio filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ režisierius Donatas Ulvydas drauge su visa kūrybine grupe pristatė meilės ir erotikos elementų kupiną romantinę komediją. Specialiai šv. Valentino dienai kurtoje juostoje žaismingai pasakojamos keturių, skirtingai tarpusavio santykius suprantančių, porų meilės istorijos.

TV antena

Intymiose filmo „Valentinas vienas“ scenose suvaidinę aktoriai atskleidė pikantiškas užkulisių detales

Likus vos kelioms dienoms iki romantinės komedijos „Valentinas vienas“ premjeros, antradienio popietę kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo surengta išankstinė filmo peržiūra. Bene daugiausia dėmesio sulaukusio lietuviško filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ režisierius Donatas Ulvydas Valentino dienos proga nusprendė sukurti meilės ir aistrų kupiną juostą, kurioje garsūs Lietuvos aktoriai suvaidino visas šviesiąsias ir tamsiąsias intymaus porų gyvenimo puses.

TV antena

Filmo „Valentinas Vienas“ žiūrovams – dvi istorijos atomazgos variacijos

Naujojo filmo „Valentinas Vienas“ kūrėjai ir žiūrimiausio lietuviško filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseriai paruošė dar vieną staigmeną. Jau vasario 8-ąją Lietuvos, Danijos, Islandijos, Norvegijos bei Anglijos kino teatrus pasieksianti romantinė komedija turės ne vieną, o net dvi filmo pabaigos versijas. Netikėta mintis juostos „Valentinas Vienas“ kūrybinei grupei kilo dėl įtikinamų Vytauto Šapranausko improvizacijų bei žiūrovų apklausų po specialiai rengtų išankstinių testinių peržiūrų.

TV antena

V. Šapranauskas filme „Valentinas Vienas“ atskleidė savo jautriąją pusę

Neįtikėtinai charizmatiškas aktorius ir televizijos laidų vedėjas Vytautas Šapranauskas – vienas žymiausių šalies humoristų, tačiau naujajame keturių lietuvių režisierių Editos Kabaraitės, Ričardo Marcinkaus, Simono Aškelavičiaus ir Donato Ulvydo filme „Valentinas Vienas“ jis pasirodys visiškai naujame amplua. Vasario 8-ąją Lietuvos kino teatrus pasieksiančios romantinės komedijos žiūrovai V.Šapranauską išvys kaip jautrų, meilės ieškantį vienišių.