Ką galima pamatyti Romoje per tris dienas?

1/4

Pramogos

2012-10-10 10:18

Ką galima pamatyti Romoje per tris dienas?

Teksto dydis:

Norint išsamiai susipažinti su „amžinuoju“ miestu praminta Roma, trijų dienų, ko gero, yra gerokai per mažai. Tačiau ir per tokį trumpą laiką Italijos sostinėje galima nemažai nuveikti. Tad pirmyn – juk visi keliai veda į Romą.

Pirmoji diena: susipažinimas su antikine Roma

Susipažinimą su Roma galima pradėti nuo vieno iš šio miesto simbolių, Koliziejaus. Į praeitį nukelia ne tik didingos išorinės legendinio statinio sienos, aplink kurias oriai vaikšto šiuolaikiniai gladiatoriai, apsikarstę šarvais, bet ir milžiniškas arenos vidus. Ypač, jei pabandai įsivaizduoti, kaip daugiau nei 50 tūkstančių žiūrovų čia susirinkdavo stebėti gyvybės ir mirties žaidimų.

Aikštėje šalia Koliziejaus imperijos triumfo metus mena bareljefais ir raižiniais išpuošta Konstantino arka, o Via Sacra veda tiesiai į antikinės Romos širdį, visuomeninio, religinio ir politinio gyvenimo centrą – Forumą. Paklaidžioję po šventyklų, triumfo arkų bei įvairių visuomeninių pastatų griuvėsius kilkite į Palatiną – vieną iš septynių Romos kalvų.

Palatino kalvoje kadaise buvo įsikūrusi miesto „grietinėlė“, pasiturintys patricijai. Pasivaikščiokite tarp šlamančių alyvmedžių ir romantiškų griuvėsių, pasižvalgykite po apylinkes – nuo kalvos atsiveria nepakartojami Romos vaizdai. Anot legendos, būtent ant Palatino kalvos prasidėjo Romos istorija, kadangi čia Romos įkūrėjas Romulas nužudė savo brolį dvynį Remulą.

Jei dar liko jėgų, savo maršrutą tęskite pro Romos forumą link Kapitolijaus kalvos, kurios viršuje esančioje aikštėje lankytojus pasitinka raito Marko Aurelijaus statula bei aplinkiniuose pastatuose įsikūrę Kapitolijaus muziejai, kviečiantys susipažinti su antikinėmis skulptūromis.

Antroji diena: istorinis Romos centras

Šios dienos siūlomo maršruto pradžia – Panteonas, įspūdinga antikinė šventykla, kuri viduramžiais buvo paversta į bažnyčią ir dėl to išliko iki šių dienų. Įžengę pro duris išvysite pro viršuje esančią skylę, vadinamą oculus, sklindančią jaukią šviesą.

Nebijokite paklaidžioti Romos senamiesčio gatvelėmis. Užsukę į Piazza Navoną pasiklausykite Keturių upių fontano čiurlenimo ir paragaukite tikros itališkos kavos vienoje iš daugybės kavinukių. Įmeskite monetą į minios turistų apsuptą didžiausią Romoje Trevi fontaną. Atsipūskite pritūpę ant Ispaniškųjų laiptų ir nepamirškite paragauti dieviško skonio itališkų ledų. O kur dar nesuskaičiuojamas kiekis bažnyčių, aikščių ir fontanų!

Trečioji diena: Vatikanas

Viešėdami Romoje nepraleiskite progos aplankyti mažiausią pasaulio valstybę, t.y. Vatikaną. Popiežiaus miestas-valstybė yra šventa vieta katalikams. Visų pirma, pajuskite Šv.Petro bazilikos didybę. Jei norite pasidairyti po apylinkes nuo Vatikano kalvos, galite užkilti į bazilikos kupolą.

Pasisėmę dvasinės energijos didžiausioje katalikų šventovėje sukite link Vatikano muziejų. Tai – vienas didžiausių pasaulio kultūrinių vertybių lobynų, kuriame sukaupta sunkiai suvokiamo dydžio meno kūrinių kolekcija.

Na, o desertui žygiuokite link Sant Angelo pilies-tvirtovės, kurioje kadaise buvo saugomi popiežių lobiai. Ši pilis iškilo kaip mauzoliejus imperatoriui Adrianui, o ankstyvaisiais viduramžiais buvo pritaikyta Romos popiežių reikmėms ir atliko tvirtovės funkciją.

Jei dienų daugiau, nei trys...

Paėjus kiek toliau nuo antikinės Romos centro, Aventino kalvos papėdėje, stūkso masyvūs Karakalos pirčių, Terme di Caracalla, griuvėsiai. Šis antikinis Romos pramogų centras užėmė apie 10 ha plotą – vienu metu čia ilsėtis, mėgautis SPA malonumais bei sportuoti galėdavo apie 1600 žmonių. Romėnai į termomis vadinamas pirtis eidavo kone kasdien, kadangi apsilankymas pirtyje buvo socialinio gyvenimo dalis, vieta pabendrauti, aptarti reikalus bei naujienas. Tolėliau nuo centro driekiasi ir Via Appia Antica, vienas iš antikinių grįstų kelių, vedusių į Romą. Jau nuo V a.pr.Kr buvo uždrausta laidotis Romos miesto ribose, tad čia galima aplankyti išlikusias katakombas – ištisus tunelius, kuriuose buvo įrenti laidojimo rūsiai. Verta užsukti ir į San Callisto katakombas – tai bene didžiausi Romoje išlikę laidojimo rūsiai, kurių labirintai driekiasi beveik 20 km. Katakombose išlikę ankstyvosios krikščionybės freskų.

Antikinio uosto, Ostia Antica, liekanos – dar viena įdomi vietovė už Romos ribų, maždaug už 45 minučių kelio traukiniu. Senajame uostamiestyje išlikę amfiteatro, kitų antikinių statinių griuvėsiai.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Pramogos

Bobų vasara – ne tik Lietuvoje

Saulė, nors ir šviečia, bet jau nėra tokia kaitri, kaip vasarą. Šen bei ten draikosi voratinklių gijos. Rytais žemę nukloja rūkas, rasa. Oras vėl sušyla ir kiek primena tikrąją vasarą. O medžiai ima puoštis šiltomis spalvomis. Tai – Bobų vasara, kuri kasmet atskuba rugsėjo vidury – spalio pradžioje ir kelias savaites džiugina sausais bei saulėtais orais.

Pramogos

Nemokamos lankytinos vietos Paryžiuje

Paryžius – tai vienas iš tų miestų, kurie kėsinasi gerokai paploninti čia viešinčių turistų pinigines. Tačiau ir šiame meilės ir mados didmiestyje yra įdomių nemokamų dalykų. Pavyzdžiui, baltoji naktis kasmet spalio mėnesį sudrebina Prancūzijos sostinę. Įvairiose miesto vietose vyksta kultūriniai renginiai, rengiami pasirodymai bei meninės instaliacijos, pavyzdžiui, Monmartre, ties Senos upe ir kt.

Pramogos

Keisčiausi pasaulio ežerai

Vieni iš jų kelia pavojų sveikatai, kiti, atvirkščiai, gydo. Vieni jų kunkuliuoja ir kone verda, kiti žaižaruoja įvairiausiomis vaivorykštės spalvomis. Kalbame ne apie ramiai telkšančius Lietuvos ežerus, o tuos, kurie visą pasaulį stebina savo unikalumu. Vienu pavojingiausių ežerų pasaulyje laikomas Kawah Ijen, arba Ijeno kraterio ežeras teliūškuoja rytinėje Javos salos dalyje, Indonezijoje, 2800 m aukštyje. Vulkano sienos sudaro natūralią ertmę ežerui, kurio vaiskiai žalsva vandens spalva yra apgaulinga.

Pramogos

Lansarotės salos vynuogynai

Vynuogynai paprastai asocijuojasi su žaliuojančiomis kalvomis. Tačiau taip yra ne visur. Sala, kurios kraštovaizdyje vyrauja pilkšvos vulkaninės kilmės uolienos, kurią negailestingai kepina saulė, o lietus pamalonina tik keletą kartų per metus. Tai – Lansarotė, priklausanti ties Afrikos krantais susispietusiam Kanarų salynui.

Pramogos

Penkios gražiausios vietos, kur sukasi vėjo malūnai

Kova su vėjo malūnais – visiems gerai pažįstamas posakis, žinomas nuo Migelio Servanteso Don Kichoto laikų. Kadaise didingi vėjo malūnai buvo vienas svarbiausių žmonijos išradimų, padėjusių pažaboti vėjo jėgą ir panaudoti ją įvairiems darbams nudirbti – miltams malti, vandeniui pumpuoti ir pan. Pavienių vėjo malūnų galima aptikti kone kiekviename krašte. Pasakojame apie tai, kur galima pamatyti besibūriuojančius autentiškus vėjo malūnus, tebegaudančius vėją.

Pramogos

Tūkstančio salų ežeras Kinijoje

Įvairių formų taškeliai, žaliuojantys ryškiai mėlyname fone. Tai – Tūkstančio salų ežeras, arba Qiandao, teliūškuojantis Kinijos Džedziango provincijoje, šalies rytuose. Iš tiesų šis ežeras nėra gamtos kūrinys – jis atsirado užtvenkus Xin'an upę ir pastačius hidroelektrinę. Maždaug už 150 km nuo Džedziango provincijos sostinės Hangdžou esantis ežeras atsirado 1959 m. užtvenkus upę ir šiai užtvindžius slėnį.