Maloniausi orai atostogoms Lietuvos pajūryje prognozuojami rugpjūtį

1/2
Teksto dydis:

„Net ir amerikiečiai kiekvieną savaitę mums siunčia skirtingas savo orų prognozes, neprašykite, kad ir aš jums tiksliai įvardinčiau, kokia bus ši vasara“, – juokiasi Lietuvos hidrometerologijos tarnybos (LHT) Klimatologijos skyriaus vedėja dr. Audronė Galvonaitė. Pasak klimatologės, prognozuojama vienu laipsniu šiltesnė negu vidutinė klimatinė vasara Lietuvoje. Tiesa, neskubėkite džiaugtis.

Visi trys mėnesiai Lietuvoje nepasižymės dideliu karščiu. Vasara bus vidutiniškai šilta.  A. Galvonaitė sako, kad šios vasaros orai primins tikrus lietuviškus orus – bus permainingi, vidutinė dienos temperatūra sieks 25-26 laipsnių šilumos.

„Vasaros metu oro temperatūra bus labai svyruojanti. Tai aukšta, tai žema. Ir su krituliais lygiai tas pats. Ne visur vienodai lis. Ir dabar, kai kurie šalies regionai norėtų gausesnio lietaus, tačiau jo negauna. O daliai Lietuvos miestų lietaus net per daug. Drėgmė mūsų šalyje pasiskirstys nevienodai ir likusiais vasaros mėnesiais“, – portalą lrytas.lt tikina A. Galvonaitė.

Pagal visus klimatinius rodiklius šiais metais birželio mėnuo mūsų šalyje bus vėsesnis ir drėgnesnis nė įprastai. Mėnesio pradžioje buvo ir visai vėsių dienų, paskui oras keitėsi, temperatūra pakilo.

Pavasario orai irgi krėtė išdaigas. Balandžio pabaigoje oras nustebino 30 laipsnių karščiu, paskui daugiau nei dešimčia laipsnių temperatūra nukrito.

Klimatologė pastebi, kad pernai situacija buvo panaši. Orai svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę: „Tarkime, liepos mėnesį kelias dienas plieskė 30 laipsnių karštis, o paskui temperatūra staiga nukrito iki 19 laipsnių“.

Šiais metais gana ilgai išsilaikė vėsios naktys. Pasak pašnekovės, tai, kad birželio mėnesį oro temperatūra nakties metu kyla tik iki 13 laipsnių aukščiau nulio – liūdnas reiškinys. „Ūkininkai dūsauja, kad derlius neauga. Naktį augalai mėgsta pasistiebti, nes gauna daugiau drėgmės nei dieną, tačiau esant tokiai oro temperatūrai augimas sulėtėja“, – tikina klimatologė.

Tiems, kurie planuoja atostogauti Lietuvos pajūryje, A. Galvonaitė siūlo poilsį planuoti rugpjūčio mėnesį arba net rugsėjo pradžioje.

„Aukščiausia oro temperatūra pajūryje dažniausiai būna rugpjūtį. Tuomet ir vanduo Baltijos jūroje būna šilčiausias, o ir kritulių palyginus mažai. Kiek pagyvenusiems žmonėms puikus laikotarpis atostogauti Lietuvos pajūryje yra rugsėjo pradžia. Tai vadinamasis „aksominis laikotarpis“, kai nebūna didelio karščio, oras švelnus ir gražus“, – savo pastebėjimus dėsto A. Galvonaitė.

O ką gi apie šios vasaros orus sako senolių išmintis? Klimatologė nusišypso ir patikina, kad visuose šalies regionuose Lietuvių liaudies išmintis prognozuojant orus skiriasi: „Negana to, prognozės retai kada pasitvirtina. Kadangi anksčiau nebuvo hidrometeorologijos tarnybų, žmonės tikėjo įvairias reiškiniais ir tuo, ką patys matė“.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko