Ž. Grigaitis atvėrė savo namų, kuriuose šeimininkauja net dvi moterys, duris

1/46
Teksto dydis:

Verslininkas Žilvinas Grigaitis (41 m.) kelis kartus yra apskridęs aplink pasaulį, tad neturėtų stebinti, kad jo namuose prikaupta daug daiktų. Bet kad tiek daug! Vos įžengęs pro duris paskęsti suvenyrų, kvepalų buteliukų, žvakių, dekoratyvinių pagalvių, kaspinų ir girliandų, brangaus alkoholio butelių, žurnalų ir dar kažko jūroje. Daiktų prikimštas butas, yra atlaikęs ir kelis

šokių vakarėlius. Kaip tai pavyko? Kai kas buvo išstumdyta, kai kas išnešta į garažą.

Namuose nėra nė vieno tuščio paviršiaus – daiktai išrikiuoti ant krėslų, stalų ir stalelių, lentynų, komodų, laiptų ir palangių. Nuo ryto iki vakaro du kartus per savaitę dvi moterys nuo jų valo dulkes – kad viskas kvepėtų švara.

„Tai ne chaosas, o atsakingai kurtas interjeras, kurį pirmieji palankiai įvertino prancūzai”, – pagavęs nustebusius mūsų žvilgsnius suskubo paaiškinti verslininkas. Pasak jo, interjerus fotografuojančios agentūros žurnalistai dvejiems metams buvo įsigiję teises vieninteliai publikuoti jo namų nuotraukas.

Šį mėnesį sutartis su prancūzais baigėsi, tad verslininkas į svečius pasikvietė „Stilių”.

150 kvadratinių metrų būstas per du aukštus yra naujame Vilniaus kvartale „Sluškų slėnis”. Iš vienos pusės pro langus šeimininkas mato Kalnų parką, iš kitos – Nerį. Tiesa, ir pro ankstesnio jo būsto langus atsiverdavo ne mažiau įspūdinga panorama – net 28 sostinės bažnyčių stogai, tačiau iš senamiesčio jis pabėgo.

Kai viename skersgatvių naktį buvo užpultas ir smarkiai sumuštas, nusprendė ieškoti saugesnės vietos gyventi. Toli nuo miesto centro neišsikėlė, dabar iki Katedros aikštės – vos dešimt minučių pėstute. Tačiau jei vakarėlyje ar pas draugus užtrunka iki sutemų, namo grįžta taksi.

„Abiejų butų plotas panašus, tačiau už naujo buto šildymą moku tris kartus mažiau nei senamiestyje. O į garažą iš namų patenku nusileidęs liftu”, – naujo buto privalumus vardijo Ž.Grigaitis.

Jis nė akimirkos nesigailėjo čia persikraustęs, nors už kvadratinį metrą tada sumokėjo kone didžiausią kainą mieste – po 15 tūkst. litų.

„Manau, ši vieta ilgam liks mano Lietuvos rezidencija”, – įvertino neseniai australę Elle Martin vedęs ir toje šalyje ketinantis įsikurti vyras.

Žmona liko sužavėta jo rezidencijos. Elle tikisi, kad ką nors panašaus Žilvinas sukurs ir jų naujuose namuose Melburne. Ten jis jau padėjo kurti interjerus keletui draugų.

Prieš imdamasis savojo interjero Ž.Grigaitis pirmiausia telefonu išklausė žinomo Niujorko dizainerio Ralpho Laureno studijos konsultantų patarimų. Ryškių spalvų mėgėjui amerikiečiai patarė šį kartą rinktis ramesnius tonus, mat tokioje erdvėje labiau išryškės jo taip dievinamos puošybos detalės.

Po pokalbio iš Niujorko studijos į Vilnių buvo atplukdyta R.Laureno kolekcijos „Home” sofa, pagalvės, dar keletas daiktų.

Visi kiti baldai – iš Italijos. Žilvinas yra prisiekęs didžiausios pasaulyje baldų parodos „I Saloni”, kasmet vykstančios Milane, gerbėjas. Tiesa, šiemet joje nedalyvavo, nes tuo metu su žmona ilsėjosi Havajuose. Tačiau prieš tai šešerius metus nepraleido nė vienos ir, žinoma, nė karto iš Milano negrįžo tuščiomis.

Jo būsto virtuvės zonoje – italų kompanijos „Scavolini” spintelės, svetainėje – „Kartell” krėslai ir stalas, „Moroso” gėrimų stalelis, visi šviestuvai taip pat itališki.

Ž.Grigaičio namuose stovi 25 didesni ir mažesni stalai, 6 televizoriai, 23 veidrodžiai ir net 19 laikrodžių.

Nors Žilvinui labai patinka brangūs ir prabangūs daiktai, jis pyksta pavadinas snobu. Pasitaikius progai vyras nevengia užsukti ir į švedų baldų tinklo „Ikea” prekybos centrus, kuriuos ypač mėgsta vidutines pajamas gaunantys žmonės. Tiesa, kol kas ten nieko sau neišsirinko – Žilvinui skandinaviškas stilius ne prie širdies.

Dabartinių savo namų interjerą šeimininkas vadina modernia eklektika. Namų erdvę jis padalijo į tris dalis, kiekvienai pritaikė temą.

Pirmojo aukšto pagrindinė zona sukurta marinistiniu stiliumi – neryškios spalvos, rami aplinka. Kita šio aukšto erdvė – raudona, tai Azijos motyvai, kelionių nuotaikos. Laiptai į antrąjį aukštą – disko stiliaus. Antrasis aukštas priklauso tik šeimininkui – ten jo darbo vieta ir miegamasis.

„Tikra stilių maišalynė, bet kas supranta, tai įvertina, – pabrėžė verslininkas, anksčiau svajojęs tapti architektu. – Prancūzai buvo šokiruoti, kad toks geras interjeras sukurtas Lietuvoje. Daug panašiai įrengtų būstų jie yra fotografavę tik prabangiame Londono Noting Hilo rajone.”

Žilvino namus įvertinto ir jo motina.

„Ar garbaus amžiaus moteriai neapsisuko galva nuo tos maišalynės?” – paklausiau.

„Mūsų skonis skirtingas, bet ji nieko nesupeikė.

Mama turi itin rafinuotą skonį, mano vaikystės namai Kauno senamiestyje prabanga kvepėjo net sovietmečiu. Gal tai paveldima?” – nusišypsojo vyras. Gal.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko