Lietuvoje gastroles surengs V. Putiną papiktinęs rusų dainininkas O. Gazmanovas (video)

1/1
Teksto dydis:

Rusijos popžvaigždė Olegas Gazmanovas balandį surengs gastroles Lietuvoje. 60-ąjį gimtadienį pernai atšventęs atlikėjas šiam jubiliejui skirtą programą atliks Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje.

Rusijos karinių pajėgų atsargos kapitonas ir kandidatas į gimnastikos sporto meistrus muzikos scenoje pasižymėjo labiau, nei tarnyboje ar sporto salėje.

Kompresorių inžinieriaus specialybę turintis, Sovietų Sąjungos kariniame laivyne tarnavęs vyras į muziką pasuko, būdamas 30-ies, ir duonai užsidirbdavo, dainuodamas viešbučio restorane Kaliningrade.

Dainininkas išgarsėjo „perestroikos“ metais, subūręs grupę „Eskadron“. Dainos „Moriačka“ ir „Gospoda oficery“ O. Gazmanovą Rusijoje iškėlė į populiarumo aukštumas, kuriose jis laikosi iki šiol. Jo daina „Moskva“ laikoma neoficialiu Rusijos sostinės himnu. Net 15 sykių atlikėjas tapo konkurso „Pesnia goda“ laureatu, jo kolekcijoje - ir septyni Rusijos muzikos apdovanojimai „Ovacija“ bei keletas valstybinių apdovanojimų.

Muzikos pasaulyje atlikėjas vertinamas dviprasmiškai. Vienas jo kūrinių vadinasi „Gimiau Sovietų Sąjungoje“, repertuare yra nemažai nostalgijos sovietinei praeičiai šešėlių.

Kai 2006-ųjų vasario 16-ąją O. Gazmanovas surengė koncertą Šiauliuose, buvo prabilta, kad šis ir kiti Rusijos artistų pasirodymai mūsų šalyje Lietuvai svarbių švenčių metu yra propagandos įrankis.

Garsios rusų roko grupės DDT lyderis Jurijus Ševčiukas O. Gazmanovą yra pašaipiai praminęs „Kremliaus parketo dainiumi“. Kalbama, kad ypatingą palankumą Olego kūrybai ilgai jautė Rusijos premjeras, trečiai kadencijai prezidento postą užimti besiruošiantis Vladimiras Putinas. Politiko žmona Liudmila mokėsi toje pačioje vidurinėje mokykloje Kaliningrade, kaip ir O. Gazmanovas.

Tačiau pastaruoju metu V. Putinas į O.Gazmanovo kūrybą žiūri kreivai. Politiką užrūstino 2005-aisiais O.Gazmanovo įrašyta daina „Novaja zaria“.

Joje atlikėjas neįmantriomis metaforomis sukritikavo Rusijos režimą, oligarchų įsigalėjimą ir klestinčią korupciją. Tame pačiame kuplete O. Gazmanovas paminėjo žodžius „prezidentas“ ir „vogti“, kūrinį iliustravo animaciniu vaizdo klipu, kuriame šmėžuoja Kremlius.

Vaizdo klipas buvo pademonstruotas garsaus žurnalisto Vladimiro Poznerio laidoje, tačiau netrukus jį transliuoti atsisakė visi didieji ir dauguma regioninių TV kanalų.

Dainininko atstovas spaudai pasakojo, jog TV stotys reikalavo atsiųsti „viršininko iš Maskvos“ leidimą, tačiau kas tas viršininkas, nenurodė. Neabejojama, kad O. Gazmanovo polėkis neįtiko Rusijos valdžiai. Atlikėją nustota kviesti į didelius valstybinių švenčių renginius, tačiau jis netikėtai pelnė skeptiškai V.Putino atžvilgiu nusiteikusių klausytojų dėmesį.

„Tai - pirmas dalykas, už kurį verta gerbti Olegą“, - tokie komentarai šmėžuoja prie dainos vaizdo klipo internete. Kūrinys vėl prisimintas ir garsiai skamba, Rusijoje vykstant protestams dėl neskaidrių rinkimų ir Dūmą ir artėjančių prezidento rinkimų, kurie irgi gali būti suklastoti.

O. Gazmanovas balandžio 11-ąją dainuos Vilniaus pramogų, 13-ąją - Kauno „Žalgirio“, 14-ąją - Šiaulių, 15-ąją - Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Rusijos valdžią papiktinęs, šios šalies televizijos kanalų cenzūruojamas vaizdo klipas „Novaja zaria“:

Man patikoNeblogaiMan nepatiko