Tarptautinis gražiausio šuns titulas atiteko čiau čiau iš Jonavos

1/14
Teksto dydis:

Vilniuje, gruodžio 18 dieną, „Litexpo“ parodų rūmuose buvo galima pamatyti beveik pustrečio tūkstančio keturkojų – čia vyko Tarptautinė šunų paroda (CACIB) „Kalėdinė taurė 2011“. Čia nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro šurmuliavo dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Pabaltijo ir Skandinavijos šalių.

Tarp daugiau nei 2 tūkst. dalyvių, atstovaujančių net 212 skirtingų šunų veislių, buvo išrinkti gražiausieji ir geriausiai veislės standartą atitinkantys šunys.

Kiekvienas dalyvis, praėjęs ekspertizę ringuose, gavo teisėjo įvertinimą, o gražiausieji toliau varžėsi pramoginėje programoje, kurioje kovojo dėl geriausiai veislės standartą atitinkančio šuns. Iš dešimt geriausiųjų pramoginėje „Best in Show“ (BIS) buvo išrinkti trys parodos nugalėtojai.

Gražiausias iš gražiausių tapo čiau čiau veislės atstovas Kūlis iš Jonavos. Antoroji vieta atiteko australų aviganiui, trečiąja džiaugėsi bladhoundas.

Pirmosios vietos laimėtojo šeimininkė Urtė Tamaševičiūtė po itin sėkmingo pasirodymo neslėpė džiaugsmo – šuniui dar nėra dvejų metų, o jis jau daugkartinis čempionas. „Per tris pastaruosius mėnesius Kūlis jau trečią kartą užlipa ant geriausiųjų pakilos“, – pasakojo ji.

Pūkuotą liūtuką primenantis šuo, anot Urtės, daug priežiūros nereikalauja: „ Čiau čiau patiks tiems, kurie mėgsta patinginiauti. Žmonės, kurie nori kartu bėgioti rytais, tegu dairosi kitos veislės, – šypsosi Urtė ir priduria, – o priežiūros tikrai daug nereikia, tik truputį pašukuoti“. Tiesa, geros kilmės čiau čiau šuniukas - nepigus malonumas. Norint įsigyti tokį augintinį, anot Urtės, reikėtų pakloti apie tūkstantį eurų.

Kaip pasakoja mergina, jos tėvai jau per dvidešimt metų veisia čiau čiau šuniukus, jiems taip pat priklauso čiau čiau veislynas „Lietuvos liūtas“. Šiuo metu Urtės namuose auga dešimt čiau čiau veislės atstovų ir viena amerikiečių akita.

Urtė nuo 2003 metų taip pat sėkmingai dalyvauja vedlių konkursuose, yra pelniusi daug apdovanojimų tiek Lietuvoje, tiek įvairiose užsienio šalyse.

Parodoje teisėjavo teisėjai iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Rumunijos, Olandijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos. Renginio pramoginę programą vedė žurnalistė Skaiva Jasevičiūtė. Parodoje dalyvavo ir penki jos taksai, vienam jų pasisekė užimti ir BIS apdovanojimą.

Tokio pobūdžio paroda Vilniuje vyksta kiekvienais metais ir yra viena didžiausių metuose.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko