Apgavikų arsenale – ir mirties šešėlis

1/1
Teksto dydis:

Ji serga vėžiu. Vargšelei liko gyventi vos keli mėnesiai. Padėkite jai, paaukokite pinigų, kad nelaimingoji įgyvendintų savo svajones. Tokia jaunos kanadietės istorija sugraudino daugelį žmonių. O tada šokiravo – mat netrukus išaiškėjo baisus melas.

Antakiai nuskusti, kūnas sulysęs, plika galva pridengta skarele. Veidą trumpam iškreipia nuovargis ir kančia po skausmingų chemoterapijos seansų. Bet tik trumpam.

23 metų Ashley Anne Kirilow ryžtingai šypsosi ir drąsiai kalba apie beviltišką kovą su vėžiu.

Mergina sugniaužia kumščius – ant abiejų rankų pirštų ištatuiruota „Aš nepasiduosiu”.

Kas nenubrauktų ašaros išvydęs tokį vaizdą?

Draugams ir pasauliui apie savo diagnozę prieš pusantrų metų paskelbusi kanadietė sulaukė užuojautos bangos.

Apsikabinę ir susitaikę verkė kadaise išsiskyrę A.A.Kirilow tėvai. Nepažįstamieji linkėjo stiprybės, siuntė sveikinimus ir padrąsinimus. Visi žavėjosi merginos drąsa.

Ji nepalūžta, todėl nusipelno tik geriausių žodžių. Ir ne vien jų. Juk vargšelė tetrokšta dar šiek tiek pagyventi. Nors ir neturi už ką gydytis. Tad aukokite, gerieji žmonės.

Tūkstančiai žmonių, tarp jų – net A.A.Kirilow artimieji, patikėjo tokia istorija.

Ir visi jie buvo apgauti apsukrios merginos, kuri trokšdama dėmesio ir pinigų klimpo į melo liūną. Kol pasiekė dugną.

Melas plito kaip vėžys

2008-ųjų pabaigoje A.A.Kirilow išsityrė vienoje klinikoje dėl krūties vėžio.

Jai išties buvo aptiktas auglys, bet šis pasirodė esąs nepiktybinis.

Netrukus mergina sugalvojo neregėto įžūlumo planą, į kurį ne savo noru įsitraukė A.A.Kirilow artimi ir visai nepažįstami žmonės.

„Aš sergu krūties vėžiu”, – vienai draugei pareiškė A.A.Kirilow. Bet to pasirodė maža.

„Deja, man liko gyventi šeši mėnesiai. Kepenų vėžys”, – artimuosius gąsdino mergina. O nepažįstamiems nesikuklindama bet kuria proga pabrėždavo – smegenų augliai. Vėžys nesustabdomai išplito po visą kūną.

Šokiruojančią diagnozę apie kūną naikinantį vėžį A.A.Kirilow 2009 metais pranešė savo tėvui Mike’ui, su kuriuo nesimatė ketverius metus.

„Man reikia pinigų kamieninių ląstelių transplantacijai arba mirsiu”, – pareiškė A.A.Kirilow. Tėvui kilo įtarimų, tačiau iš pradžių jis nesiryžo to pasakyti. Juk būtų beširdiška.

Tada mergina susisiekė su savo biologine motina, su kuria tik kartais bendraudavo nuo 14-ojo gimtadienio. Šį kartą ji paprašė pinigų chemoterapijai.

Nė vienas iš tėvų neturėjo reikiamos sumos, tad A.A.Kirilow padarė išvadas – ašarodama prisipažindavo nepažįstamiesiems, jog jos tėvai mirę.

Iš ko dar galima sulaukti dėmesio ir pinigų? Iš vaikino. Sužinojęs savo draugės diagnozę, Adamas Catley puolė į depresiją ir nedvejodamas leido jai nemokėti buto nuomos.

O tada surengė labdaros vakarą savo tėvo alinėje, skirtą surinkti lėšų A.A.Kirilow gydyti.

„Aš tikrai ja tikėjau. Visi ja patikėjome ir norėjome padėti. Tą vakarą surinkome 9 tūkst. dolerių ir sudėję juos į voką įteikėme Ashley. Ji vaidino puikiai.

Apgavo mane 100 procentų”, – neslėpė kartėlio buvęs A.A.Kirilow vaikinas.

Po kelių savaičių jau pati mergina ėmėsi iniciatyvos surinkti dar daugiau pinigų. Apie ją kamuojančias vėžio formas socialiniame tinklalapyje „Facebook” internautus informavusi A.A.Kirilow net įkūrė grupę „Smulkūs pinigai už gydymą”.

Čia ji paliko širdį veriančią žinutę: „Tai tikriausiai mano paskutinis pranešimas prieš mirtį. Aš nebijau, aš nepasiduosiu.”

Būriai savanorių ėmė verstis per galvą, kad tik padėtų A.A.Kirilow surinkti pinigų. Buvo organizuojami koncertai, parduodami marškinėliai su merginos atvaizdu, internete kuriami filmai.

O pinigai plaukė iš visur, niekas nė negalvojo prašyti čekių.

A.A.Kirilow istorija įtikino net Toronte įsikūrusią organizaciją, užsiimančią kova su vėžiu.

Todėl nenuostabu, kad smulkūs pinigai netrukus pavirto nemenka maždaug 4 tūkstančių susigraudinusių geradarių surinkta suma – apie 20 tūkst. dolerių.

Nepaisant to, A.A.Kirilow finansinės situacija vis prastėjo – ji bankui buvo įsiskolinusi net 40 tūkst. dolerių.

Smogė skaudi tiesa

Kur mergina išleisdavo visus pinigus? Prabangių pirkinių ji neįsigijo, geradarių paaukota kelionė į Disneilendą taip pat nieko nekainavo.

Buvo akivaizdu, kad maistui mergina taip pat neleido pinigų.

Vėliau paaiškėjo, jog A.A.Kirilow tyčia badavo siekdama atrodyti kaip sulysusi chemoterapijos auka.

Pinigai buvo išleisti kelionėms. 2009 metų vasarą mergina kelioms savaitėms išvyko į Australiją. Paatostogauti prieš neišvengiamą mirtį.

Meluodama A.A.Kirilow vis labiau tolo nuo realybės. Galiausiai jai paskambino tėvas, norėdamas atsiprašyti, kad pats nepakankamai prisideda prie dukters kovos. Ir tada buvo prieitas liepto galas.

„Tu nesergi vėžiu, tiesa?” – išgirdęs keistai kūkčiojančią dukrą beviltiškai paklausė M.Kirilow.

Jis sulaukė džiuginančio, bet kartu ir siaubą keliančio atsakymo: „Ne.”

Staiga viskas apsivertė aukštyn kojomis. Tėvas pareikalavo, kad duktė grąžintų visus paaukotus pinigus. Bet buvo per vėlu.

Nežinodama, ką daryti, A.A.Kirilow nutarė sprukti, tačiau tiesa apie jos melagystes greit paaiškėjo. Apsimetėlę netrukus sulaikė policija.

„Vienintelis dalykas, kurio ji norėjo iš manęs, – pinigai. Ji buvo neperkalbama.

Sakiau jai, kad chemoterapija Kanadoje nieko nekainuos, bet ji pasiuntė mane po velnių ir pasakė, kad prieš jos mirtį turėčiau žinoti, jog esu blogiausia motina pasaulyje”, – nusivylusi pasakojo A.A.Kirilow motina C.Edwards.

„Ji mums užtraukė tokią gėdą. Tikiuosi, kad dabar ji pasielgs teisingai”, – susikrimtęs kalbėjo A.A.Kirilow tėvas.

Prisipažindama irgi melavo?

Suimta pareigūnų A.A.Kirilow prisipažino, jog istoriją apie mirtinas vėžio formas ji paprasčiausiai išsigalvojo.

„Žinau, kad tai, ką padariau, yra blogai. Aš norėjau dėmesio, troškau, kad mano šeima vėl būtų drauge. Nenorėjau jaustis niekas”, – aiškino apgavikė.

Teisme A.A.Kirilow prisipažino ėmusi jai paaukotus pinigus ir visus juos išleidusi. Tiesa, mergina tikina, jog aukos nesiekė 5 tūkst. dolerių, nors įniršę savanoriai ir pinigus aukoję žmonės teigia, jog suma yra mažiausiai keturis kartus didesnė.

„Negalėjau sustoti, klimpau vis gilyn į duobę, iš kurios nebegalėjau išsiropšti. Visa mano istorija išplito pamišėliškai greitai. Atrodė, kad visas pasaulis žino apie mane ir man padeda.

Niekas dėl to nekaltas, išskyrus mane”, – prisipažino A.A.Kirilow ir pridūrė, jog dabar ji sieks pasitaisyti ir atitaisyti klaidas.

Pažadais taisyti klaidas kol kas netiki nei buvę A.A.Kirilow draugai, nei prokurorai, nei jos tėvai. Pirmiausia klaidų atitaisymas reikštų, jog merginai tektų grąžinti visus paaukotus pinigus.

To padaryti už grotų atsidūrusi mergina negalės – kalėjime jai gali tekti praleisti mažiausiai dvejus metus.

A.A.Kirilow apmulkinti geradariai iki šiol griežia dantį ir žada jai šaltą sutikimą, vos tik ji išeis iš kalėjimo.

„Tikiuosi, kad ji iš tikrųjų susirgs vėžiu ir mirs lėta mirtimi kankindamasi.

Tai bus bausmė už visas tikras aukas, kurių vardą suteršė ši apgavikė. Dabar niekas nebenorės aukoti tikroms aukoms.

Ashley, tikiuosi, kad tu degsi pragare”, – pagiežos neslėpė viena buvusi A.A.Kirilow rėmėja, įkūrusi neapykantos grupę „Facebook” tinklalapyje.

Princesė nuo mažens

Tėvams labiausiai rūpi, kad A.A.Kirilow atsikratytų kitos ligos – melo.

„Ji tokia nuo vaikystės. Tikra princesė. Visuomet trokšdavo dėmesio, norėdavo vis daugiau. Ji tikrai mėgindavo vaidinti auką. Tai leisdavo jai kontroliuoti žmones”, – teigė A.A.Kirilow močiutė Mary Edwards.

Pasak apgavikės močiutės, jos anūke jau seniai nebuvo galima pasitikėti, tačiau niekas – nei ji, nei tėvai negalėjo pagalvoti, jog A.A.Kirilow ryšis niekšybei.

„Ji ilgą laiką gyveno fantazijų pasaulyje. Bijau, kad to ji taip ir neatsikratys, kad ir kas nutiktų”, – liūdnai pripažino A.A.Kirilow motina.

Melas – ir dėl nemokamų vestuvių

* Iš naivuolių išvilioti pinigus prisidengiant kilniu tikslu pasaulyje nėra naujiena. Bet ne visoms istorijoms lemta sulaukti tokio atgarsio, kokio JAV neseniai sulaukė Jessicos Vegos apgavystė. Liūdnai išgarsėjusi 23 moteris iki šiol nenori prisipažinti melavusi.

* J.Vega tikina praėjusį vasarį apsilankiusi vienoje vėžio klinikų. Diagnozė esą buvo negailestinga – leukemija. Gyventi liko vos metai, gal net mažiau, o nuveikti norisi dar tiek daug.

* Labiausiai J.Vega norėjo ištekėti už savo partnerio Michaelio O’Connellio, su kuriuo ką tik susilaukė dukrelės. Tam pora neturėjo pinigų, bet pagelbėti pasišovė geri žmonės.

* Sužinoję jaudinančią nelengvai po ekonomikos krizės besiverčiančios poros istoriją, jaunuolių vedybomis susidomėjo niujorkiečiai.Jauniesiems nereikėjo niekuo rūpintis – 1200 dolerių kainuojančią vestuvių suknelę parūpino vienas salonas. Povestuvinės kelionės išlaidas sumokėjo viešbučio savininkė.„Norėjome, kad jie būtų maloniai nustebinti. Geriausias viešbučio kambarys, brangus šampanas, šokoladas, rožių žiedlapiai – visa tai jiems suteikėme dėl J.Vegos ligos. Mano vyras mirė nuo vėžio, tad maniau, jog man ši moteris kažkuo artima”, – tvirtino viešbu-čio vadovė Tammy Purdy.

* Vedybų fotografas Joelis Schreibmanas spjovė į nebent žvaigždėms įkandamus įkainius ir jaunavedžių vestuves įamžino už dyką.

* Tada paaiškėjo, kad visi, kurie padėjo surengti vestuves, buvo apgauti. Net ir pats J.Vegos vyras M.O’Connellis.„Jaučiuosi lyg paskutinis mulkis. Paprastai mane sunku apgauti, bet kai kas nors artimas tau pasako, kad serga vėžiu, patiki. Dabar jau aišku, kad tai – didžiulis melas. Aš noriu išgirsti iš jos tiesą”, – teigė apgautas vyras. Jis ne tik pateikė skyrybų prašymą, bet ir siekia prisiteisti jųdviejų dukters priežiūrą.

* Vyriškis argumentuoja, jog iš J.Vegos gydytojo sulaukęs laiško, kuriame paneigiama, kad moteriai buvo diagnozuota leukemija. J.Vega esą net nesilankė klinikoje, o dokumentai, įrodantys J.Vegos diagnozę, suklastoti.

* Ši istorija būtų pasibaigusi paprastu, nors ir skausmingu teismo procesu, jei ne J.Vegos atsakymas. Ji tikina nemeluojanti ir yra įsitikinusi, jog serga nepagydoma liga.

* Moteris sako, kad visą melą apie jos apgavystes paskleidė kerštingas buvęs vyras. Įrodyti teisybę J.Vega ketina teisme. Tiesa, kol kas moteris tik žada, kad pateiks įrodymus dėl leukemijos. Beje, šią ligą ji gydosi ne chemoterapija, o žolelėmis.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko